دانشگاه پیام نور واحد اسفراین در یک نگاه

کل مقالات داخلی کل مقالات ISI ۰ کل مجلات کل کنفرانسها ۰ کل دانشجویان ۰ کل اساتید ۲۴ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه پیام نور واحد اسفراین در سالهای اخیر

توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه پیام نور واحد اسفراین را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه پیام نور واحد اسفراین در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه پیام نور واحد اسفراین به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد اسفراین در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد اسفراین می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه پیام نور واحد اسفراین

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد اسفراین در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد اسفراین می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه پیام نور واحد اسفراین

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه پیام نور واحد اسفراین در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه پیام نور واحد اسفراین

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد اسفراین با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه پیام نور واحد اسفراین

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد اسفراین در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع و می باشد.

دانشگاه پیام نور اسفراین اولین مرکز آموزشی عالی در شهرستان اسفراین می باشد.این واحد دانشگاهی در سال 1375 با پذیرش 35نفر دانشجو در رشته زبان و ادبیات فارسی فعالیت علمی خود را آغاز نمود و در سال 1376دو رشته علوم اجتماعی و مدیریت بازرگانی نیز به مجموعه رشته‌های این واحد دانشگاهی اضافه گردید.به تدریج و در سنوات بعدی رشته‌های مختلف دیگری نیز به رشته‌های این واحد دانشگاهی اضافه گشت به طوری که در حال حاضر مجموع رشته‌های این واحد دانشگاهی به 29رشته(21رشته فعال)رسیده‌ و جمعیت دانشجویی این دانشگاه هم اینک بالغ بر2200نفر است.کارکنان اداری این دانشگاه هم اینک 20نفر و اعضای هیأت علمی نیز 12نفر می‌باشند و دانشگاه از خدمات بیش از 220نفر مدرس مدعو بهره می‌برند که می‌توان گفت همه این عزیزان به جد در ارتقاء کیفی دانشگاه مؤثر بوده‌ و زحماتشان قابل تقدیر است.

 

از جمله تشکل‌های دانشجویی دانشگاه می‌توان به بسیج دانشجویی خواهران و برادران، کانون قرآن و عترت، کانون دانشجویی هلال احمر و انجمن‌های علمی دانشجویی و سایر کانونهای فرهنگی اشاره نمود.

 

مساحت کل زمین‌های دانشگاه 60000متر مربع می‌باشد. دانشگاه دارای دو ساختمان اداری- آموزشی است.ساختمان شماره یک(قدیم)با 1340متر مربع زیر بنا در دو طبقه با کلاسهای آموزشی و اتاق‌های اداری کارکنان و ساختمان شماره دو(جدید)نیز که مجهز به کارگاه کامپیوتر، سالن کنفرانس(همایش)، آزمایشگاهها و کلاسهای آموزشی است دارای مساحتی قریب به 2294متر مربع می‌باشد.

 

ساختمان فرهنگی و نمازخانه به مساحت 404متر مربع، استاد سرا به مساحت 200متر مربع، تریای دانشجویی به مساحت 132متر مربع، کتابخانه به مساحت 80متر مربع، گلخانه به مساحت 300متر مربع، ساختمانهای جانبی 120متر مربع و سوله ورزشی جدید الاحداث به مساحت 2700متر مربع از جمله دیگر ساختمانها و امکانات این واحد دانشگاهی است.