دانشگاه پیام نور واحد دهق در یک نگاه

کل مقالات داخلی کل مقالات ISI ۰ کل مجلات کل کنفرانسها ۰ کل دانشجویان ۰ کل اساتید ۰ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه پیام نور واحد دهق در سالهای اخیر

توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه پیام نور واحد دهق را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه پیام نور واحد دهق در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه پیام نور واحد دهق به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد دهق در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد دهق می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه پیام نور واحد دهق

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد دهق در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد دهق می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه پیام نور واحد دهق

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه پیام نور واحد دهق در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه پیام نور واحد دهق

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد دهق با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه پیام نور واحد دهق

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد دهق در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع و می باشد.

شهر دهق در بخش مهردشت از شهرستان نجف آباد قراردارد و در گذشته از آن به عنوان دهق عربستان نام می بردند.آنچه مسلم است این که از دیر باز زندگی و حرکت در این شهر وجود داشته است . غار  یافته های متعدد و آثار و علائمی مانند رودخانه ،  آثار باقیمانده از قناتها و دروازه های متعددی که در دهق وجود داشته به همراه قلعه و سنگ نوشته های قبور و آداب و سنن قومی همگی نشان از قدمت این شهر می نماید. بر روی سنگ قبرهای گورستان عمومی شهر تاریخهایی از 12 و یا 143 هجری قمری مشاهده می شود . بدین ترتیب تاریخ پیدایش شهر حدوداً به دو هزار سال قبل باز می گردد.

در سمت شمال شهر کوهی است که اهالی آن را کوه (کاهن)کافرها نامیده اند و معتقدند زمانی که اسلام به ایران آمده عده ای از مردم این دیار دین اسلام را نپذیرفته و به سمت کوه متواری شده اند . البته آنها پس از سالها زندگی در کوهستان به تدریج از میان رفته یا به پایین کوه سرازیر شده  و به اسلام گرویده اند.

 در جنوب شهر، کوه مکه یا کوه امامزاده لافرح،  مقبره امامزاده تقی بن محسن بن موسی بن جعفر و رودخانه ای خشک - که به احتمال زیاد قبلاً  دائمی بوده- قرار دارد.محله مجاور این اماکن به نام محله پشته معروف ا ست و می توان آن را قدیمی ترین محله ی دهق دانست . بعد از محله پشته ، در مرکز، محله میانده و در سمت شمال و شمال غربی آن محله بالا  قرار دارد. محله بالا  توسط مسیل مرکزی محدود شده است و در سمت شمال مسیل  -خارج از دهق آن زمان- گورستان عمومی شهر واقع شده است. این محلات امروزه هسته مرکزی شهر را تشکیل   می دهند.

از دهه 1340 با توجه به افزایش جمعیت شهر دهق به تدریج زمینهای کشاورزی و باغات سمت شمال مسیل به فضای  شهر ملحق شده است.در سمت جنوب غربی شهر دهق نیز اتفاق مشابهی روی داده و در نهایت بعد از 1359 تفکیکهایی توسط سازمان زمین شهری در شمال دهق و در دامنه کوه صورت گرفته  و محلات جدیدی به شهر اضافه شده است . این شهر برای توسعه  با موانع فیزیکی مانند کوه ، باغات و  اراضی کشاورزی مواجه است.

 

وجه تسمیه و هویت شهر دهق

 

عقیده بر این است که نام شهر ترکیبی از دو کلمه (( ده))و (حق ) است که به تدریج به دهق تغییر یافته است. برخی نیز معتقد دهق معرب کلمه «دهک» به معنی ده کوچک است.

 

 

موقعیت جغرافیایی شهر دهق

 

شهر دهق در فاصله 85 کیلومتری غرب اصفهان و 80 کیلومتری شمال غربی نجف آباد  و در 08/51 درجه طول شرقی از نصف النهار گرینویچ و  03/33 درجه عرض شمالی از استوا و ارتفاع 1958 متری از سطح دریا قرار گرفته است ، در دایره المعارف فارسی آقای غلامحسین مصاحب که در سال 1345 تدوین شده ، آمده است که ( دهق یا عربستان)  در شمال غربی شهرستان نجف آباد ، استان دهم( اصفهان ) واقع گردیده است و دارای 13 آبادی است . ارتفاعات شمالی آن کوه صالح ( بلندترین قله 2000 متر از سطح دریا ) و ارتفاعات جنوبی آن کوه مکه است و شعبه ای  از رود مرغاب از کوههای آن سرچشمه می گیرد.

دهق از سمت شرق به جاده اصفهان – تهران و از سمت جنوب غربی به سمت جاده روستایی اشن که منشعب از جاده نجف آباد است منتهی شده و نهایتاً  به جاده خوزستان از شبکه راههای سراسری مرتبط می گردد.

آب وهوای شهر دهق از نوع معتدل و خشک است . دهق از داشتن آبهای سطحی مثل دریاچه و رودخانه محروم است و آبهای آن شامل چند رشته قنات و تعدادی چاه می باشد. پوشش گیاهی این منطقه از تیره گیاهان مناطق خشک مانند اسفند ، خارشتری ، تنباکوی وحشی و اشنون است.