دانشگاه پیام نور واحد ارومیه در یک نگاه

۴ کل مقالات داخلی ۰ کل مقالات ISI ۰ کل مجلات ۲ کل کنفرانسها ۰ کل دانشجویان ۰ کل اساتید ۳۲ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه پیام نور واحد ارومیه در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه پیام نور واحد ارومیه در سال ۱۳۹۸ موضوع فضاهای شهری و احساس امنیت بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه پیام نور واحد ارومیه را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه پیام نور واحد ارومیه در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه پیام نور واحد ارومیه به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد ارومیه در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد ارومیه می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه پیام نور واحد ارومیه

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد ارومیه در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد ارومیه می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه پیام نور واحد ارومیه

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه پیام نور واحد ارومیه در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه پیام نور واحد ارومیه

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد ارومیه با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه پیام نور واحد ارومیه

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه پیام نور واحد ارومیه در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع فضاهای شهری و احساس امنیت می باشد.

دانشگاه پیام نور براساس تقسیمات شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال 1367 تأسیس گردید که قبلاً در قالب دانشگاه آزاد ایران و دانشگاه ابوریحان بیرونی دارای فعالیت بود. در این میان مراکز ارومیه، نقده و خوی از جمله قدیمی ترین مراکز دانشگاه پیام نور محسوب می گردند. که در قالب دانشگاه آزاد ایران دارای فعالیت آموزشی بودند.پس از تأسیس دانشگاه پیام نور ، مراکز و واحد آن در قالب مناطق 10 گانه تقسیم گردیدند که استانهای آذربایجان غربی ، شرقی ، اردبیل در قالب منطقه 2 پیام نور قرار گرفتند در اواخر سال 85 که مناطق ده گانه پیام نور منحل گردید، پیام نور استان آذربایجان غربی با محوریت مرکز ارومیه تأسیس گردید.
در زمان تأسیس، دانشگاه پیام نور استان، شامل مراکز ارومیه، خوی، نقده، میاندوآب، مهاباد، بوکان، ماکو( مشتمل بر7مرکز) و واحدهای سیه چشمه، شاهین دژ، تکاب، اشنویه، سردشت، پیرانشهر، قره ضیاءالدین (مشتمل بر7واحد) بود سپس درتداوم تلاشهای دولت مهرپرور برای توسعه دانشگاه پیام نور در سطح کشور، تعداد مراکز و واحدهای این دانشگاه در استان آذربایجان غربی با تأسیس واحدهای سلماس، تازه شهر، شوط، فیرورق درسال86، واحدهای چهاربرج، پلدشت و قوشچی درسال 89 و واحدهای ایواوغلی و کشاورز در سال 90 به تعداد 23 مرکز و واحد بالغ گردید. همچنین در سال 86 پیام نور واحد شاهین دژ به مرکز ارتقاء یافت و تعداد مراکز پیام نور استان به 8 مرکز رسید .قابل ذکر است تعداد کارکنان دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی   511 نفر و تعداد دانشجویان درحال تحصیل55000 نفر می باشد.