دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در یک نگاه

۲۸۰۸ کل مقالات داخلی ۱۱۲ کل مقالات ISI ۱ کل مجلات ۷ کل کنفرانسها ۲۳۱۹ کل دانشجویان ۸۹ کل اساتید ۶۷ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در سال ۱۳۹۸ موضوع کارآفرینی و توسعه پایدار بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع کارآفرینی و توسعه پایدار می باشد.

دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان به عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه مادر تخصصی کشاورزی کشور در 35 کیلومتری جاده اهواز واقع است. این مرکز آموزشی در سال 1334 فعالیت خود را به عنوان اولین مرکز آموزش عالی در استان خوزستان و هسته اولیه دانشگاه‌های استان آغاز کرد.

در سال 1384 با تفکیک از دانشگاه شهید چمران اهواز، به عنوان تنها دانشگاه کشاورزی منطقه‌ی جنوب و جنوب غرب کشور ارتقاء یافت.

در حال حاضر فعالیت دانشگاه در قالب چهار دانشکده و بیش از پانزده رشته تحصیلی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در حال انجام است. علاوه بر فعالیت‌های آموزشی، این مرکز نقش پر‌رنگی در انجام فعالیت‌های پژوهشی استان دارد. در عین حال، آزمایشگاه مرکزی این دانشگاه با برخورداری از مجموعه‌ای مناسب از تجهیزات و دستگاه‌های به‌روز آماده خدمت‌رسانی به دانشگاهیان و پژوهشگران در سطح کشور می‌باشد.

دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی رامین خوزستان علاوه بر موارد فوق، عنصری کلیدی در توسعه‌ی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی منطقه به‌شمار می‌آید.