دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در یک نگاه

۱۰۴ کل مقالات داخلی ۰ کل مقالات ISI ۰ کل مجلات ۰ کل کنفرانسها ۲۹۰ کل دانشجویان ۱۰ کل اساتید ۱۴ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در سال ۱۳۹۸ موضوع پرتوی و صفحه فولادی سوراخدار بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع پرتوی و صفحه فولادی سوراخدار می باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تیران در چارچوب سیاست­ ها و برنامه­ های دانشگاه آزاد اسلامی و همگام با سیاست ­های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در امر آموزش عالی در بهمن ۱۳۸۵ با مساحتی بالغ بر ۱۷/۵هکتار در شهر تیران واقع در غرب استان اصفهان تأسیس شد.

این واحد دانشگاهی با هدف توسعه آموزش عالی در این منطقه و برقراری ارتباط پویا و مستمر با صنعت از طریق تربیت نیروی متخصص مورد نیاز کشور و صنایع بومی و همچنین توسعه پژوهش­ های علمی و فناوری فعالیت می­ کند.

دانشگاه آزاد اسلامی تیران در حال حاضر میزبان حدود ۱۶۹۹ دانشجو در۳۰ رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی و کارشناسی می­ باشد و تاکنون تعداد ۹۳۱ نفر از این واحد دانشگاهی فارغ­ التحصیل شده و در مقاطع بالاتر و یا در محیط کار و صنعت مشغول فعالیت هستند. رشته­ ها و گرایش­ های تحصیلی دایر در این واحد مکانیک (خودرو، ساخت و تولید)، برق (قدرت، الکتروتکنیک، الکترونیک، شبکه­ های انتقال توزیع، بهره ­برداری نیروگاه)، کامپیوتر (نرم ­افزار)، عمران، نقشه­ کشی معماری، کارهای عمومی ساختمان، تاسیسات (حرارتی و برودتی)، نقشه­ کشی عمومی و صنعتی است.

امکانات و فضای آموزشی این واحد دانشگاهی نیز شامل کارگاه­ ها و آزمایشگاه­ های تخصصی فنی و مهندسی، سایت کامپیوتر، کتابخانه، دفاتر تشکل­ های دانشجویی و انجمن­ های علمی است.