دانشگاه شهاب دانش در یک نگاه

۳۱۱ کل مقالات داخلی ۰ کل مقالات ISI ۰ کل مجلات ۱ کل کنفرانسها ۴۰۰۰ کل دانشجویان ۲۰۰ کل اساتید ۱۴ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه شهاب دانش در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه شهاب دانش در سال ۱۳۹۸ موضوع دوام و سرباره کوره آهن گدازی بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه شهاب دانش را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه شهاب دانش در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه شهاب دانش به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه شهاب دانش در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه شهاب دانش می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه شهاب دانش

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه شهاب دانش در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه شهاب دانش می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه شهاب دانش

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه شهاب دانش در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه شهاب دانش

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه شهاب دانش با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه شهاب دانش

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه شهاب دانش در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع دوام و سرباره کوره آهن گدازی می باشد.

دانشگاه شهاب دانش به عنوان اولین دانشگاه غیردولتی در زمینه فنی مهندسی در استان قم با تلاش تعدادی از اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کار خود را در سال 1385 آغاز نموده است.

هدف اصلی این دانشگاه ارائه آموزش عالی در سطح دانشگاه‌های خوب کشور و تربیت مهندسینی کارا در زمینه مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی عمران، گرافیک، معماری، مهندسی صنایع،مهندسی مکانیک، حسابداری، مدیریت و.... می‌باشد. این دانشگاه در حال حاضر بیش از سه هزار و پانصد دانشجو دارد.

در آبان ماه سال 1396 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موافقت قطعی خود را با ارتقاء موسسه آموزش عالی شهاب دانش به دانشگاه شهاب دانش اعلام نمود.

 پذیرش دانشجویان دانشگاه از طریق آزمون سراسری توسط سازمان سنجش کشور انجام می‌شود. دانشجویان پذیرفته شده طبق مقررات و آئین‌نامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحصیل می‌کنند و در صورت اتمام موفقیت‌آمیز دوره، مدرک تحصیلی خود را همانند سایر دانشگاه‌ها با تأیید وزارت علوم دریافت خواهندکرد .

 این دانشگاه مجوز برگزاری 18 رشته کارشناسی ارشد، 17 رشته کارشناسی پیوسته، 9 رشته کارشناسی ناپیوسته، 10 رشته در مقطع کاردانی را دارد و بنا دارد از سال تحصیلی آینده درمقطع دکترا نیز دانشجو پذیرش نماید.

این دانشگاه در حال حاضر بیش از هفتاد هیات علمی تمام وقت، بیست هیات علمی پاره وقت و حدود دویست هیات علمی حق التدریسی دارد که تعداد قابل توجهی از آنها از دانشگاه های خوب و از اساتید شاخص کشور هستند.

این دانشگاه موفق شده است برای سه دانشکده خود حدود چهارده هزار متر زیربنا در زمینی به مساحت بیش از 26 هزار مترمربع در شهرک پردیسان بسازد. در طرح کلان این دانشگاه قرار است چند ساختمان دیگر نیز ساخته شوند

 

امکانات دانشگاه:  

این دانشگاه در حال حاضر بیش از پانزده فضای کارگاهی و آزمایشگاهی دارد که در این فضاها حدود چهل کارگاه و آزمایشگاه مختلف ارائه می‌گردند. در زمینه کارگاه های و آزمایشگاه های رشته های دایر (مهندسی برق، مهندس کامپیوتر، مهندسی پزشکی، معماری، عمران و ....) این دانشگاه در سطح استان بی نظیر است و در سطح کشور نیز از نظر تنوع آزمایشگاه ها و کارگاه ها درزمینه مهندسی برق دربین دانشگاه ها و موسسات دولتی و غیردولتی کم نظیراست و به عنوان یک دانشگاه مرجع مورد مشورت سایر موسسات می باشد.ازآزمایشگاه تخصصی میتوان به آزمایشگاه مکانیک سیالات، آزمایشگاه هیدرولیک، آزمایشگاه بتن و مصالح، آزمایشگاه مکانیک خاک، آزمایشگاه فیزیک، آزمایشگاه شیمی و مواد، آزمایشگاه هیدرولیک و پنوماتیک اشاره کرد و از بین کارگاهها میتوان به گارگاههای گره چینی، سفالگری، مصالح و ساخت، ماشین و خودرو، تراشکاری، تاسیسات الکتریکی، ورق کاری و جوشکاری، سیم پیچی اشاره نمود.

 همچنین این دانشگاه دارای دو سایت کامپیوتر عمومی (خواهران و برادران) و چهار کارگاه کامپیوتر و یازده آتلیه معماری است

علاوه بر امکانات بالا، دانشگاه شهاب دانش دارای کتابخانه مجهز با بیش از 10000 جلد کتاب تخصصی، مسجد، سالن آمفی تئاتر، زمین چمن فوتبال، والیبال، بسکتبال ، سالن ورزشی سرپوشیده، سلف غذاخوری و بوفه نیز میباشد