دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در یک نگاه

۳۳۰ کل مقالات داخلی ۲۶۰۱ کل مقالات ISI ۰ کل مجلات ۰ کل کنفرانسها ۱۴۵۸ کل دانشجویان ۶۲ کل اساتید ۲۸ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در سال ۱۳۹۸ موضوع عمق اپتیکی هواویزها و خوشه بندی بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع عمق اپتیکی هواویزها و خوشه بندی می باشد.

 این دانشگاه با موافقت وزارت فرهنگ و آموزش عالی وقت در سال 1371 تاسیس شد(نام سابق: مرکز تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان). هدف دانشگاه، ایجاد یک محیط آموزش پیشرو و جو پژوهشی پویا است، که در آن آموزش علوم پایه در عالی‌ترین سطح با پژوهش بنیادی و کاربردی همراه باشد. دانشگاه از نظر آموزشی عمدتاً به تربیت دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در علوم پایه و به طور محدود در مقطع کارشناسی رشته‌ی فناوری اطلاعات می‌پردازد. از نظر فعالیت‌های علمی، فنی و فرهنگی با موسسات آموزشی و صنایع منطقه همکاری دارد و در ارتقای سطح عمومی و علمی منطقه و کشور سهیم است. ارتباطات و همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه وسیع و دو طرفه است.
   امکان دسترسی دانشجویان در تمام ساعات شبانه روز به اساتید تمام وقت مقیم زنجان و تسهیلات آموزشی و پژوهشی دانشگاه، از مشخصات منحصر به فرد تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان است.