دانشگاه حضرت معصومه (س) در یک نگاه

۱۴۰ کل مقالات داخلی ۱ کل مقالات ISI ۱ کل مجلات ۰ کل کنفرانسها ۱۸۶ کل دانشجویان ۱۴ کل اساتید ۱۳ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه حضرت معصومه (س) در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه حضرت معصومه (س) در سال ۱۳۹۸ موضوع صمیمیت زناشویی و اموال فرهنگی بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه حضرت معصومه (س) را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه حضرت معصومه (س) در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه حضرت معصومه (س) به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه حضرت معصومه (س) در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه حضرت معصومه (س) می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه حضرت معصومه (س)

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه حضرت معصومه (س) در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه حضرت معصومه (س) می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه حضرت معصومه (س)

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه حضرت معصومه (س) در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه حضرت معصومه (س)

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه حضرت معصومه (س) با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه حضرت معصومه (س)

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه حضرت معصومه (س) در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع صمیمیت زناشویی و اموال فرهنگی می باشد.

جامعه دانشگاهي استان قم در پاسخ به خواسته مردم متدين جهت توسعه آموزش عالي استان و با همت مسؤولين استان و مسؤولين وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در سال 1386 اقدام به تأسيس دانشگاه حضرت معصومه(س) نمود.

اين دانشگاه كه اولين دانشگاه دخترانه پس از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي است بر مبناي نياز­ها، ظرفيت­ها و چشم­اندازها در استان تأسيس گرديده و هم­اينك طرح توسعه اين دانشگاه با اختصاص صد هكتار زمين و آغاز عمليات عمراني با جديت دنبال مي­شود.

ارائه خدمات آموزشي و پژوهشي مورد نياز زنان جامعه و تربيت نيروهاي متعهد و كارآمد براي مديريت آتي كشور به خصوص در حوزه زنان از مهمترين دغدغه­ هاي اين دانشگاه به شمار مي­رود .

همچنين اين دانشگاه با استفاده از ظرفيت­هاي استان در زمينه ­هاي ديني و مذهبي، پرداختن به مسائل اخلاقي و تربيت ديني دانشجويان و كسب توأمان علم و اخلاق را در برنامه كاري خود قرار داده ­است.

در حال حاضر رشته­ هاي درسي دانشگاه حقوق، مديريت بازرگاني، حسابداري و مترجمي زبان انگليسي مي ­باشد. با توجه به تدوين طرح بيست ساله دانشگاه، رشته­ هاي مورد نياز استان و كشور به خصوص در حوزه زنان در قالب چهار گروه تحصيلي علوم انساني، علوم پايه، فني مهندسي و هنر مورد توجه قرار گرفته­ است.

لازم به ذكر است: تأسيس پژوهشكده زنان كه مطالعات حوزه زنان و خانواده را دنبال مي ­نمايد از برنامه هاي آينده اين دانشگاه است كه پس از شكل­ گيري دانشكده­ ها تحقق مي­ يابد.

اهداف دانشگاه:

فراهم آوردن امكان ادامه تحصيل براي زنان كشور در دانشگاه ­هاي مخصوص آنها به منظور بالا بردن سطح علمي اين بخش از افراد

جامعه. ايجاد و گسترش رشته­ هاي تحصيلي مورد نياز زنان.

توسعه و تعميق نظام خانواده از طريق برگزاري دوره­ هاي آموزشي كوتاه و بلند­مدت.

تأمين نيروي انساني متخصص و كارآمد براي جامعه.

ايجاد دانشگاهي منطبق با فرهنگ اسلامي ايراني و به حداقل رسانيدن دغدغه­ هاي اخلاقي.

مشاركت در تسهيل و تسريع فرآيند توسعه آموزش عالي كشور و توجه به نيازها و سلايق تمام اقشار جامعه در اين زمينه.

توسعه تحصيلات تكميلي و افزايش تعداد دانش ­آموختگان مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري.

حفظ كرامت انساني و توسعه فرهنگ تقوا و عفاف. ايجاد مرجعي براي آسيب­ شناسي امور زنان در كشور و كمك به حل آن توسط طرح­هاي پژوهشي و راهبردي.

گسترش آموزش عالي به درون خانه­ هاي مردم از طريق راه ­اندازي آموزش مجازي به خصوص براي زناني كه امكان حضور در دانشگاه را ندارند.

ايجاد مركز دائمي پژوهش­ هاي كاربردي مرتبط با حوزه زنان.

ايجاد كتابخانه دائمي و تخصصي زنان.

ايجاد فرصت­ هاي مطالعاتي و نيز تبادل استاد و دانشجو از طريق ارتباط با ساير دانشگاه­ هاي جهان.

ايجاد مركز مشاوره و ارائه خدمات مشاوره ­اي تخصصي زنان.