دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در یک نگاه

۳۸۳ کل مقالات داخلی ۴۸۲ کل مقالات ISI ۰ کل مجلات ۳ کل کنفرانسها ۵۴۹ کل دانشجویان ۹۰ کل اساتید ۱۱ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در سال ۱۳۹۸ موضوع قسمت های مختلف دستگاه تناسلی و پیل سوختی پلیمری بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه تخصصی فناوری های نوین آمل در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع قسمت های مختلف دستگاه تناسلی و پیل سوختی پلیمری می باشد.

دانشگاه تخصصی فناوری­ های نوین آمل بعنوان اولین دانشگاه تخصصی فناوری کشور و پنجمین دانشگاه دولتی در استان مازندران است که فعالیت اولیه­ اش را در سال 1388 تحت عنوان دانشکده دامپزشکی دانشگاه مازندران آغاز نموده و در سال 1392 با موافقت قطعی شورای گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به دانشگاه تخصصی فناوری­ های نوین آمل ارتقاء یافته است و در 6 رشته کارشناسی (روزانه و شبانه) زیست جانوری، بهداشت و کنترل مواد غذایی، تولیدات داروهای گیاهی معطر، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی، بهداشت و بازرسی گوشت و فناوری اطلاعات(IT) اقدام به پذیرش دانشجو نموده است .و بر اساس تشکیلات تفصیلی مصوب و ابلاغی، در برنامه توسعه خود دارای 6 دانشکده و 27 گروه آموزشی به شرح ذیل می­باشد:

1.دانشکده دامپزشکی با چهار گروه آموزشی
2.دانشکده زیست فناوری با چهار گروه آموزشی
3.دانشکده علوم و گیاهان دارویی با چهار گروه آموزشی
4.دانشکده فناوری­های مهندسی با 7 گروه آموزشی
5.دانشکده فضای مجازی با 4 گروه آموزشی
6.دانشکده فناوری­های نرم و مدیریت با 4 گروه آموزشی