دانشگاه بزرگمهر در یک نگاه

۲۳۴ کل مقالات داخلی ۲۶ کل مقالات ISI ۰ کل مجلات ۰ کل کنفرانسها ۱۱۱۴ کل دانشجویان ۸۹ کل اساتید ۱۵ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه دانشگاه بزرگمهر در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان دانشگاه بزرگمهر در سال ۱۳۹۸ موضوع رایانش ابری و شهر قائن. بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) دانشگاه بزرگمهر را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات دانشگاه بزرگمهر در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات دانشگاه بزرگمهر به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه بزرگمهر در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه بزرگمهر می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطدانشگاه بزرگمهر

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران دانشگاه بزرگمهر در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران دانشگاه بزرگمهر می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره دانشگاه بزرگمهر

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که دانشگاه بزرگمهر در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی دانشگاه بزرگمهر

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران دانشگاه بزرگمهر با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی دانشگاه بزرگمهر

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران دانشگاه بزرگمهر در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع رایانش ابری و شهر قائن. می باشد.

تاریخچه تاسیس

آموزشکده فنی قاین طبق مجوز قطعی شماره 2535/22 تاریخ 7/3/1384 شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان اولین آموزشکده اقماری دانشگاه بیرجند در شهر قاین تاسیس شد و با پذیرش 46 دانشجو در رشته های کاردانی مکانیک ماشین آلات و کاردانی کامپیوتر نرم افزار در مهر 1384 با ریاست دکتر محسن فرشاد شروع به فعالیت نمود.

پس از چندین دوره پذیرش دانشجو در دوره کاردانی، آموزشکده فنی قاین موفق به اخذ مجوز پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی مهندسی مکانیک شد که اولین گروه از دانشجویان این رشته در مهرماه 1389 با تعداد 45 مشغول به تحصیل شدند. سپس آموزشکده توانست مجوز پذیرش دانشجو در رشته های کارشناسی مهندسی عمران و کارشناسی مهندسی کامپیوتر- نرم افزار را بگیرد و با پذیرش اولین دوره از دانشجویان این رشته ها در مهرماه 1390 و با مجوز شماره 61367/22 تاریخ 1/5/1390 شورای گسترش آموزش عالی آموزشکده فنی قاین به دانشکده فنی مهندسی قاین ارتقاء یافت. همچنین مجوز پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی ناپیوسته مهندسی عمران و رشته کارشناسی ناپیوسته مهندسی کامپیوتر- نرم افزار از شورای گسترش آموزش عالی اخذ شده است.

در تابستان 1392 دانشکده های علوم انسانی و علوم پایه قاین تاسیس شد که رشته های الهیات-فقه و مبانی حقوق اسلامی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری و همچنین حسابداری در دانشکده  علوم انسانی قاین و رشته های ریاضیات و کاربردها، آمار و کاربردها و علوم کامپیوتر در دانشکده  علوم پایه قاین برای بهمن 1392 پذیرش دانشجو نموده اند.

در تاریخ ۳۰ آذر ماه ۹۲ نیز شورای گسترش وزارت علوم با تفکیک دانشکده  های مهندسی - پایه و علوم انسانی قاین از دانشگاه بیرجند و ایجاد دانشگاه بزرگمهر موافقت قطعی نمود و در فروردین ماه ۹۳ با انتصاب دکتر محمد حسین شفیعی میم به سمت سرپرست دانشگاه ، این تفکیک عینیت پیدا کرد .

بدین ترتیب هم اکنون مجتمع دانشگاهی قاین شامل سه دانشکده  فنی ، علوم انسانی  و علوم پایه  و با داشتن مجوز پذیرش دانشجو در 2 کد رشته کاردانی، 1 کد رشته کارشناسی ناپیوسته و 9 کد رشته کارشناسی پیوسته، بالغ بر 600 دانشجوی در حال تحصیل دارد که با ورودی های مهر ۹۳ این تعداد به حدود هزار نفر افزایش خواهد یافت .