موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در یک نگاه

۷۲ کل مقالات داخلی ۰ کل مقالات ISI ۱ کل مجلات ۰ کل کنفرانسها ۰ کل دانشجویان ۰ کل اساتید ۵۷ قدمت دانشگاه به زودی طرحهای پژوهشی غیر از داده های تعداد دانشجویان و تعداد اساتید دانشگاه که به صورت دستی از سایت دانشگاه و یا آمار منتشر شده موسسه پژوهش و برنامه ریزی آموزش عالی استخراج شده است سایر داده ها به صورت خودکار و بر اساس پایش ماشینی بروی مقالات نمایه شده از کنفرانسها و ژورنالهای کشور و یا پایگاههای بین المللی صورت می پذیرد. در صورتی که مغایرتی در داده های واقعی و آمار اعلام شده از روی این سایت ملاحظه می نمایید، می توانید از طریق بخش ارتباط با ما با کارشناسان سیویلیکا برای رفع مغایرت ارتباط بگیرید.

رتبه موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در سالهای اخیر

دغدغه اصلی محققان موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در سال ۱۳۹۸ موضوع صنعت بانکداری و بانکداری اینترنتی بوده است.
توضیح نمودار رتبه بندی سالانه

نمودار زیر رتبه (Rank) موسسه عالی آموزش بانکداری ایران را بر اساس معیار تولید مقالات علمی در سالهای مختلف نمایش می دهد. رتبه "یک" به مرکز علمی دارای بالاترین تعداد تولیدات علمی (مقالات کنفرانسی و ژورنالی) اختصاص می یابد و سایر مراکز در رتبه های پایین تر قرار میگیرند. تعداد مقالات موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در نمودار پایین در طی سالهای مختلف نمایش داده شده است.
هر مرکز دارای دو رتبه است که نسبت که مراکز همرده و همچنین نسبت به کل مراکز علمی فعال در سطح کشور سنجیده می شود.
با توجه به اینکه حجم نمایه سازی مقالات در سال ۱۳۹۹ نهایی نمی باشد، رتبه بندی تا یک سال قبل تعیین می شود. کلیه نمودارهای این پایگاه به روز بوده و با نمایه سازی هر مقاله جدید، تاثیر آن در نمودارها به صورت لحظه ای نمایش داده می شود.نمودار سالانه مقالات موسسه عالی آموزش بانکداری ایران به تفکیک مقالات کنفرانسی و ژورنالی

توضیح نمودار سالانه تولید مقالات علمی

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران موسسه عالی آموزش بانکداری ایران می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI منتشر شده توسطموسسه عالی آموزش بانکداری ایران

توضیح نمودار سالانه مقالات بین المللی ISI

نمودار زیر تعداد مقالات منتشر شده توسط پژوهشگران موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در هر سال را نمایش می دهد. این نمودار شامل مقالات ژورنالی و کنفرانسی پذیرفته شده پژوهشگران موسسه عالی آموزش بانکداری ایران می باشد که به تفکیک سال است. با کلیک بر روی عبارت "مقالات ژورنالی" و یا "مقالات کنفرانسی" قابلیت انتخاب و افزوده شده هر یک مقالات مجموعه های ژورنالی یا کنفرانسی به نمودار وجود دارد.نمودار کنفرانسهای برگزار شده و شماره نشریات منتشره موسسه عالی آموزش بانکداری ایران

توضیح نمودار کنفرانسها و ژورنالها

نمودار زیر شامل دو سری داده است. سری اول، تعداد کنفرانسهایی که موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در هر سال برگزار نموده است و سری دوم شامل شماره هایی از نشریات علمی است که توسط دانشگاه به چاپ رسیده است.همکاران استراتژیک علمی موسسه عالی آموزش بانکداری ایران

توضیح نمودار همکاران استراتژیک علمی

تمام مقالات نمایه شده در پایگاه سیویلیکا تجزیه و تحلیل شده و پس از اختصاص نویسندگان مقالات به مراکز دانشگاهی و پژوهشی، ارتباط بین نویسندگان مقالات تحلیل می شود. ما می دانیم که پژوهشگران موسسه عالی آموزش بانکداری ایران با کدام دانشگاهها و مراکز علمی همکاری تخصصی داشته اند که نتیجه آن تولید محتوای علمی در قالب مقاله بوده است.

نمودار چگالی موضوعات مهم پژوهشی موسسه عالی آموزش بانکداری ایران

توضیح نمودار چگالی موضوعات پژوهشی

عمده محورها و کلیدواژه های علمی مورد بحث توسط پژوهشگران موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در مقالات تولیدی سال 1398 به صورت زیر می باشد. این کلید واژه ها بیشترین کاربرد را در کل مقالات تولیدی امسال این مرکز داشته اند.
یعنی دغدغه اصلی محققان 1398 موضوع صنعت بانکداری و بانکداری اینترنتی می باشد.

"مؤسسه علوم بانکی ایران"  در سال 1342 به منظور فراهم آوردن امکانات و بسترهای مناسب تحقیق و تحصیل و کسب تخصص برای کارمندان بانک ­ها و مؤسسات مالی کشور و همچنین ترویج و اشاعه بانکداری و انجام تحقیقات علمی با مشارکت مالی و اداری بانک­ های مرکزی، ملی و سپه تأسیس و تا سال 1358 به فعالیت خود ادامه داد. این مؤسسه در راستای حصول اهداف انقلاب فرهنگی در دانشگاه ­های سراسر کشور، از سال 1359 الی 1365 تعطیل و در مجتمع علوم اداری و بازرگانی (دانشگاه علامه طباطبائی فعلی) ادغام شد. طرح بازگشایی "مؤسسه علوم بانکی ایران" با نام "مرکز آموزش بانکداری" بعد از تصویب قانون عملیات بانکی بدون ربا که تحولی عظیم در نظام بانکداری جمهوری اسلامی ایران را به ­دنبال داشت، و با هدف پرورش نیروی انسانی متعهد و کاردان به منظور تأمین نیازهای آتی نظام بانکی کشور، مد­نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت و اساسنامه آن در پانصد و هشتاد و یکمین جلسه شورای پول و اعتبار مورخ 1364/12/18 به­ عنوان یک مرکز آموزشی غیر انتفاعی مشروط به انجام پاره­ای از اصلاحات به تصویب رسید و مرکز از مهر ماه سال 1365 برای دوره دوساله بانکداری (دوره آموزشی بعد از دیپلم) از بین کارکنان بانک­ ها اقدام به پذیرش دانشجو نمود. پس از تصویب طرح اولیه و اعمال تغییرات مورد نظر در نهایت اساسنامه مؤسسه در ششصد و سی و دومین جلسه مورخ 1366/11/10 شورای پول و اعتبار به تصویب نهایی رسید. نام "مرکز آموزش بانکداری" در سال 1369 به "مؤسسه بانکداری ایران"، در سال 1377 به "مؤسسه عالی بانکداری ایران" و از سال 1393 تاکنون به "مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران" تغییر یافته است.

مؤسسه عالی آموزش بانکداری ایران، در راستای پوشش به نیازهای آموزشی کارکنان سیستم بانکی و موسسات مالی و اعتباری کلیه شهرستان های کشور در حال حاضر علاوه بر کلان شهر تهران، در هشت کلان شهر دیگر شامل: مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، اهواز، کرمان، رشت، و ساری نیز با عنوان واحدهای آموزشی شهرستان فعالیت مستمر و موثر دارد. در واقع این واحدها نقش قطب­های آموزشی موسسه عالی آموزش بانکداری ایران را برای شهرستان­ های مجاور خود داشته، فرصت بهره ­مندی گروه­ های هدف و مورد نظر موسسه را از آموزش­ های مختلف بانکی در سراسر کشور مهیا ساخته است. واحدهای اصفهان و مشهد باسابقه­ ترین واحدهای مؤسسه در بین واحدهای شهرستان بوده، فعالیت آموزشی خود را به ترتیب از سال­های 1366 و 1368 خورشیدی با پذیرش دانشجو در دوره در سطح کاردانی رشته امور بانکی شروع و با پذیرش دانشجو در دوره ­های در سطح کارشناسی پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد، توسعه بخشیده ­اند. علاوه بر آموزش ­های دوره­ های بلند مدت، مؤسسه فعالیت­ های عمده­ ای در حوزه آموزش­ های کوتاه مدت حرفه­ ای و تخصصی علی ­الخصوص در سال­های 1379 به بعد که مصادف با ظهور بانک­های خصوصی در صنعت بانکداری کشور بود داشته است که در قسمت مربوط در دسترس است.