درباره سایت

پایگاه مرجع دانشگاههای ایران به معرفی و رتبه بندی دانشگاهها و مراکز پژوهشی کشور می پردازد و علاوه بر نمایش نمودارهای رتبه بندی سالانه و حجم تولیدات علمی هر مرکز به صورت مجزا، به ارائه تحلیلهای پیشرفته تری از محتوای علمی تولید شده در دانشگاهها می پردازد.

با نمایه سازی بیش از نیم میلیون مقاله تولید شده در کشور در قالب کنفرانسهای تخصصی و ژورنال های علمی در مجموعه سیویلیکا، این امکان فراهم گردید که رصد برخطی از وضعیت علمی و جایگاه مراکز دانشگاهی و پژوهشی داشته باشیم. لذا شروع نمودیم به انجام پردازشها و تحلیلهای دقیق بر روی آمار داده های مقالات ایران. این پردازشها به نتایج ارزشمندی انجامید که خلاصه ای از نتایج این تحلیلها در قالب نمودارها و طرح های دیداری در این وبسایت به اشتراک گذاشته می شود تا سیاستگذاران و مسئولان تدوین کننده استراتژی ها و رویکردهای مراکز پژوهشی بتوانند دید درستی از روند حرکت موسسه خود داشته باشند.

می دانیم که رتبه یک مرکز پژوهشی تخصصی در یک زمینه خاص، قابل مقایسه با یک دانشگاه عمومی نیست ولی در نمودارها علاوه بر رتبه علمی مرکز در مقایسه با مراکز هم رده خود، رتبه عمومی مرکز را نیز قرار داده ایم. علاوه بر این اذعان می کنیم که نواقصی در داده های اولیه، تحلیلها، اختصاصها و ورود داده های تکمیلی ممکن است وجود داشته باشد، ولی برای پروژه ای با این عظمت نمی توانستیم منتظر شرایط ایده آل بمانیم. و فقط می توانیم بگوییم که دادههای نمایش داده شده، بخش کوچکی از اهدافی است که برای این پایگاه در نظر گرفته شده است و باید گام اول را برمی داشتیم.

امیدواریم با همکاری مراکز دانشگاهی و پژوهشی، هر چه سریعتر نواقص و ایرادات موجود را برطرف نماییم.

سیویلیکا

این وب سایت، یکی از زیر مجموعه های پایگاه سیویلیکا می باشد. …